Strefa Klineta

Wróć

Branża:

Alkoholowa

Nasza rola:

Web design, Front-end development; strategia komunikacji, email marketing i komunikacja na wybranych social mediach w ramach pakietu ZEN

Efekty naszej pracy:

Smacza Jama to firma z branży delikatesowej, oferująca szeroki wybór znakomitych alkoholi, przysmaków, kaw i herbat, które zachwycają klientów w dwóch oddziałach w sercu Warszawy. Podjęliśmy wyzwanie analizy rynku, konkurencji oraz grupy docelowej, co zaowocowało opracowaniem strategicznych działań, systematycznie wprowadzanych w życie.

Cel projektu

Stworzenie strony internetowej, która pomieści wszystkie produkty oraz optymalizacja SEO. Stworzenie kont na social mediach marki, aby zwiększyć rozpoznawalność.

Narzędzia

  • Ankiety – zrobiliśmy badanie rynku i konkurencji.
  • WordPress – narzędzie do kreowania stron.
  • Facebook, Instagram, TikTok, Pinterest – platformy, gdzie pojawia się marka.

Nasz proces

  • Audyt UX i pomysł na stronę – analizując UX i stwarzając pomysł na stronę, powstała baza do pełnej kreacji działań online.
  • Design strony – skupiliśmy się na ulepszeniach, które miały zwiększyć atrakcyjność, intuicyjność i funkcjonalność strony.
  • Aktualizacja, optymalizacja i opieka nad stroną – po wprowadzeniu zmian pozostaliśmy zaangażowani, stale aktualizując i optymalizując stronę.
  • Social media – wdrążamy strategię aktywności na platformach społecznościowych, aby zaangażować społeczność zainteresowaną usługą.
  • Współpraca z Moët & Chandon – dokonaliśmy współpracy między Moët & Chandon a Smaczą Jamą, tworząc symbiozę sukcesu.

First things first - przemodelujmy stronę internetową

Na początku naszej współpracy skoncentrowaliśmy się na analizie punktów bólu strony internetowej. Przeprowadziliśmy gruntowny audyt UX sklepu, identyfikując obszary wymagające usprawnienia. Wdrożyliśmy zmiany, które zwiększyły użyteczność i atrakcyjność strony. Następnie tworzyliśmy spójną tożsamość wizualną marki na platformach społecznościowych. Dopracowaliśmy estetykę grafik i organizowaliśmy profesjonalne sesje zdjęciowe w sklepach, aby oddać charakter Smacza Jama. Opracowaliśmy strategię publikacji różnorodnych treści, obejmujących różne tematy oraz formy. Skupiliśmy się na prezentowaniu produktów, usług, wnętrza sklepów, jak i edukowaniu o branży. Kreowaliśmy treści w postaci grafik, filmów, zdjęć i animacji, które zachęcały do interakcji. Aktywnie angażowaliśmy się w rozmowy z obserwującymi, odpowiadając na pytania, udzielając wsparcia i stymulując uczestnictwo w dyskusjach.

Współpraca z innymi podmiotami

Nasza współpraca często otwierała drzwi do kooperacji z innymi. W tym przypadku połączyliśmy Moët & Chandon z Smaczą Jama w świecie luksusowych alkoholi. Ta współpraca zrodziła nowe możliwości, jak możliwość grawerowanie butelek. Pojawienia się jedynej oryginalnej maszyny Moët & Chandon w sklepie Smacza Jamą, uczyniło ich wyjątkowym miejscem w Polsce. Wspólnie z klientami rozwijaliśmy landing page, grafiki na social media, zdjęcia oraz filmiki, aby stworzyć współpracę marzeń.

Działania, które mają sens

Smacza Jama jest doskonałą ilustracją tego, jak strategiczne inwestowanie w działania kreatywne i estetyczne może przełożyć się na budowanie luksusowego profilu marki. Ta firma z branży delikatesowej, w pełni dostrzegła potęgę atrakcyjnej prezencji w mediach społecznościowych, przekuwając tę świadomość na konkretną strategię. Ważna była współpraca z Moët&Chandon, której efektem było podniesienie prestiżu Smacza Jama.

Pełnia estetyki w luksusowym świecie

Ewidentnie branża alkoholowa przoduje w naszej firmie. Współpraca z firmą, która zajmuje się dystrybucją alkoholi, nie jest nam obca i dlatego od razu wiedzieliśmy, jak podejść do Smaczej Jamy. To było kolejna dobra współpraca, ponieważ jej skutkiem są materiały, które wyszły spod ręki każdej osoby z zespołu. Powstała strona, zdjęcia, filmiki, grafiki, social media. Zespołowe działanie lubimy najbardziej.

pencilmagic-wandfilm-playusersscreencrossmenuchevron-downarrow-left