Strefa Klineta

Wróć

Timeline:

2021

Branża:

Enoturystyka

Nasza rola:

Web design, Front-end development; strategia komunikacji, email marketing i komunikacja na wybranych social mediach w ramach pakietu ZEN

Efekty naszej pracy:

Podróże z Winem to biuro podróży specjalizujące się w enoturystyce, oferujące niezapomniane wycieczki po winiarskich regionach świata. Dodatkowo prowadzi kursy winiarskie oraz hostuje Noce Wina, przyciągając fanów wina do największych miast Polski.

Cel projektu

Redesign strony internetowej, która w jak najlepszy sposób przedstawi wszystkie wycieczki i ułatwi wybór destynacji. Wszystko w oparciu o zasady UX.

Narzędzia

  • Ankiety – pozyskaliśmy opinię użytkowników starej wersji strony.
  • WordPress – narzędzie do kreowania stron.
  • LinkedIn – platforma, gdzie edukujemy o enoturystyce.
  • Freshmail – kluczowy w naszych kampaniach newsletterowych.

Nasz proces

  • Audyt UX wcześniejszej strony – analizując stare UX, stworzyliśmy fundament pod wizję nowej, inspirującej strony, która poprawia konwersje i lejek marketingowy.
  • Redesign strony wg. wniosków płynących z audytu UX – skupiliśmy się na ulepszeniach, które miały zwiększyć atrakcyjność, intuicyjność i funkcjonalność strony.
  • Aktualizacja, optymalizacja i opieka nad stroną – po wprowadzeniu zmian pozostaliśmy zaangażowani, stale aktualizując i optymalizując stronę.
  • Social media – wdrążamy strategię aktywności na platformach społecznościowych, aby zaangażować społeczność zainteresowaną enoturystyką.
  • Kampania Newsletter – organizujemy skuteczną kampanię newsletterową, docierając do naszej bazy klientów z informacjami o najnowszych ofertach, kursach winiarskich i nocach wina.

First things first - przemodelujmy stronę internetową

Nasze kreatywne działania rozpoczęły się od zaprojektowania strony internetowej. W momencie, gdy połączyliśmy nasze siły, wiedzieliśmy, że to nie będzie typowy projekt. To było wyzwanie, ale także ciekawe doświadczenie.

Nasze działania zaczęły się od zrozumienia, jak można lepiej dostosować stronę, aby oddać esencję podróży związaną z winem. Analiza starego interfejsu dała nam wskazówki, które posłużyły jako podstawa do stworzenia nowego, inspirującego designu. Strona miała nie tylko przyciągać wzrok, ale również sprzyjać konwersjom, prowadząc odwiedzających przez przemyślany lejek marketingowy.

W trakcie projektowania skupiliśmy się na detalach, doszlifowując każdy element. Dodaliśmy interaktywne motywy, które sprawiają, że nawigacja po stronie to przyjemność, a informacje są łatwo dostępne. Drobne detale, takie jak odpowiednie kolory i kompozycja, były starannie dobrane, aby oddać nastroje i emocje związane z podróżą w świat wina.

Dzięki Google Analytics zgłębiliśmy ruch na stronie. Przyciągaliśmy coraz więcej prawdziwych entuzjastów winnych podróży. Odwiedzający strony nie tylko zatrzymują się dłużej, ale także podejmują pożądane działania, jak rezerwacje wycieczek czy zapisy na kursy winiarskie.

Nasze działania ewoluowały…

Po odkryciu tajemnic enoturystyki nie mogliśmy zatrzymać się tylko na jednym przystanku. Kiedy skończyliśmy tworzyć stronę internetową, klient przeszedł w tryb ZEN i zdecydowaliśmy się na rozszerzenie naszej współpracy. Stworzyliśmy ekscytujący profil na LinkedIn, gdzie edukujemy o sztuce winiarskich wędrówek. Rozpoczęliśmy serię ciekawych kampanii newsletterowych oraz bierzemy udział w wydarzeniach, podczas których działamy filmowo i fotograficznie.

Kolejnym etapem naszej pracy było zoptymalizowanie kampanii newsletterowych, które stanowią kluczowy kanał komunikacji. Wiedzieliśmy, że skuteczność newsletterów równa się z dostarczeniem treści, która nie tylko informuje, ale także angażuje oraz inspiruje. Podjęliśmy wyzwanie, aby dostarczyć materiały, które trafiają prosto do serc naszych odbiorców. Tworzymy treści, które pokazują piękno winnej podróży i ukazują magię kultury wina. Dobraliśmy język do grupy docelowej, dzięki czemu powstał z tego przyjecielsko-poetcki monolog. Efektem tych działań była znacząca poprawa wskaźników skuteczności naszych kampanii newsletterowych.

Nie doradzimy jaki szczep wybrać, ale zrobimy świetny audyt kont Meta

Kiedy marka zwróciła się do nas z prośbą o audyt jej profili na Instagramie i Facebooku, wiedzieliśmy, że to moment, aby wprowadzić odświeżenie. Postanowiliśmy unowocześnić wygląd profili, przekształcając je w atrakcyjne dzienniki podróży. Teraz na zdjęciach w tle regularnie pojawiają się malownicze krajobrazy wycieczek, które promujemy z największym zaangażowaniem. Chcieliśmy, aby użytkownicy, już na pierwszy rzut oka, poczuli ekscytujący duch podróży. Dodatkowo wprowadziliśmy nowe grafiki, zoptymalizowaliśmy bio, tak aby zawierało klarowne i przyciągające informacje o marce. Skrupulatnie wybieraliśmy hashtagi, które podnoszą widoczność marki i zapraszają do dialogu.

Dzięki naszym staraniom profil zyskał więcej sznytu Konsekwentne wykorzystywane kolory, które regularnie pojawiają się w mediach społecznościowych, nie tylko przyciągają wzrok, ale także pomagają w budowaniu trwałego wizerunku w pamięci odbiorcy. Uwielbiamy psychologię koloru!

Odkrywamy nowe smaki - próbujemy nowych mediów społecznościowych

Lubimy wspólnie z klientami odkrywać nowe obszary komunikacji. Zaproponowaliśmy wprowadzenie Podróży z winem na TikToka oraz Pinteresta. To dwa bardzo obiecujące portale społecznościowe, które dają szansę dotarcia do grup docelowych spoza obecnych metod i co najważniejsze – organicznie. Razem, na tych różnych, ale obiecujących platformach, kształtujemy nowe horyzonty eksploracji winnego świata.

pencilmagic-wandfilm-playusersscreencrossmenuchevron-downarrow-left