Strefa Klineta

Wróć

Klient:

KRUK S.A.

Timeline:

2022

Branża:

Branża finansowa

Nasza rola:

Kampanie reklamowe Facebook Ads i LinkedIn Ads, tworzenie contentu, moderowanie profili, komunikacja employer brandingowa

Efekty naszej pracy:

Z KRUKiem współpracujemy od lipca 2022. Od początku jesteśmy odpowiedzialni za profil na Facebooku KRUK – Kariera, gdzie skupiamy się na komunikacji związanej z tematami HR, życiem pracowniczym i pracą w firmie windykacyjnej. Odpowiadamy również za oficjalny profil na LinkedIn – KRUK S.A., na którym nastawiamy się na komunikację korporacyjną.Cel współpracy

Umocnienie przekonania potencjalnego pracownika, że praca w KRUKu to szansa na rozwój zawodowy w świetnej atmosferze zespołu z pasją.

Jak do tego podeszliśmy?

Wszystko zaczęło się od analizy tego, w jaki sposób postrzegana jest branża windykacyjna. W branży finansowej KRUK S.A. jest jednym z najważniejszych graczy, jeśli chodzi o pracodawców. Okazuje się, że społeczeństwo nie ma dobrego zdania o branży windykacyjnej, dlatego też podjęliśmy działania, które miały na celu zmianę tego myślenia.

Podeszliśmy do tego realistycznie – ponieważ branża zarządzania wierzytelnościami i praca w niej, to praca jak każda inna. KRUK dysponuje rozwiniętym, nowoczesnym działem IT posiadającym w swoich zasobach autorskie systemy informatyczne, które usprawniły efektywność organizacji w każdym obszarze. Wszystko oparte jest na dojrzałym i świadomym CX, o czym można usłyszeć w mediach społecznościowych KRUKa.

Skoro jest to praca jak każda inna, to czy powinna być komunikowana jak każda inna? I tak, i nie.

Przede wszystkim – język korzyści.

Stwierdziliśmy: “Każdy mówi o owocowych czwartkach, pracy zdalnej i pakietach sportowych”. A może zaczniemy mówić o… TUTAJ narodziły się nasze pomysły na serie tematyczne. Chcecie o nich poczytać? Zapraszamy dalej!

Nasza praca polega między innymi...

… na prowadzeniu Facebook oraz LinkedIn Ads. Kampanie skupiały się na promowaniu ofert pracy oraz pokazywaniu inicjatyw w firmie, kultury pracy, a także odczarowywaniu pracy w windykacji.

Koszt wyświetlenia strony docelowej: 9,65 zł

Koszt kliknięcia linku: 1,06 zł

Klient postawił nam cel kierowania ruchu na stronę. Zadziałaliśmy tutaj strategicznie, na płaskim lejku marketingowym. Wygenerowaliśmy 15 112 unikatowych kliknięć linku.

Budowaliśmy świadomość...

… a następnie wykorzystując grupy ciepłe (symultanicznie z zimnymi), odsyłaliśmy osoby aktywne i zaangażowane na stronę. Na przedostatnim etapie lejka po raz kolejny istotne było przekierowanie na stronę z ofertami pracy, mając na celu ostateczne przekonanie potencjalnego kandydata do zaaplikowania. Dzięki temu koszt zgłoszenia przesłanego przez kandydata wyniósł nas średnio 8,83 zł.

W okresie lipiec ‘22 – grudzień ‘23 nasz zasięg na Facebooku wzrósł o 680,8% względem poprzedniego okresu grudzień 20’ – czerwiec ‘22.

Serie tematyczne - czyli jak pokazać KRUKa od najlepszej strony.

Seria “O roczniakach” to cykl tematyczny, który zachęcał pracowników, pracujących w KRUKu rok, do dzielenia się swoimi spostrzeżeniami. Przez parę miesięcy, kilkoro bohaterów tego cyklu opowiadało o swoich doświadczeniach, sukcesach i pozytywnych zaskoczeniach, jakie przeżyli. Bohaterowie pozwalali nam na zwiększenie zainteresowania udziałem w tego typu seriach, które staramy się wprowadzać na KRUK – Kariera.

Wprowadziliśmy feminatywy do postów z ofertami pracy oraz do komunikacji w mediach społecznościowych.Wprowadziliśmy treści o zabarwieniu humorystycznym, aby skracać dystans. Dlaczego? Bez spłycania wartości KRUKa, a także bez umniejszania istoty pracy w windykacji, chcieliśmy pokazać, że firma poszczycić się może wysoką kulturą organizacyjną, zgranym zespołem i zaangażowaniem w treści publikowane online.

W trakcie naszej współpracy szukaliśmy i nadal szukamy sposobów na zaangażowanie odbiorców oraz pracowników, do brania udziału w inicjatywach ważnych społecznie.

Jesteśmy dumni z naszych mini kampanii społecznych, które cieszyły się zaangażowaniem ze strony pracowników KRUKa.

Na Dzień Kobiet powstała infografika ukazująca to, że w KRUKu kobiety stanowią większość zatrudnionych na stanowiskach menadżerskich. Zaangażowaliśmy pracowników, aby przesłali nam swoje zdjęcia, które wykorzystane zostały w poście szerzącym świadomość profilaktyki raka piersi. Zaangażowali się również panowie, a w sumie kilkudziesięciu pracowników KRUKa założyło różową wstążkę lub różowy element garderoby.

pencilmagic-wandfilm-playusersscreencrossmenuchevron-downarrow-left