Dlaczego warto stawiać na uczciwych?

1024 768 infoBrand Polska | agencja SEM Wrocław

Google oficjalnie poinformowało, że aktywny certyfikat SSL jednoznacznie poprawia wyniki wyszukiwania danej domeny. To dobrze – tym bardziej gdy borykamy się z próbami kopiowania naszej marki, form działania i innymi czynami nieuczciwej konkurencji. Doświadczenie mówi nam, że nieuczciwe postępowanie zawsze zweryfikuje rynek i Klienci – jednakże mając na uwadze bezpieczeństwo naszych stałych partnerów, apelujemy o dużą rozwagę przy wyborze konkurencyjnych, zwłaszcza podejrzanie atrakcyjnych cenowo ofert.

Z przykrością stwierdzamy, że zdarzają się również przypadki próby “podpisywania” się pod naszą pracą – gdy zauważą Państwo stronę realizowaną przez nas – na cudzej stronie internetowej i pod innym szyldem bardzo prosimy o możliwie szybki kontakt, abyśmy mogli podjąć kroki prawne celem usunięcia plagiatu.

Małe kompedium wiedzy:

1. infoBrand Polska posiada wykupioną domenę infobrand.eu wraz z aktywnym certyfikatem SSL

Żadne infobrand.pl, infobrand.com.pl, infobrand.net.pl nie zastąpi oryginalnego infobrand.eu. To na tej domenie powstała nasza firma i jedynie z nią się identyfikowaliśmy. Gwarancję bezpieczeństwa i rzetelności potwierdzi Wam zielona kłódka widoczna obok paska adresu, która akceptuje zarejestrowanie domeny pod daną firmą, oraz aktywny certyfikat RZETELNA FIRMA, którego można wywołać wprost z górnego paska nad menu.

2. infoBrand Polska wysyła maile jedynie z zarejestrowanych skrzynek na @infobrand.eu

Nawet najlepsza promocja nie powinna usypiać waszej czujności, gdy jest wysyłana z domeny innej niż @infobrand.eu.

Prosimy o bezpośrednie zgłaszanie nam takich przypadków, abyśmy mogli szybko zareagować. Za każde zgłoszenie i gest obywatelskiej woli przyznamy dodatkowy rabat 🙂

3. Zwracaj uwagę na podpisy / wizytówki

Wysyłając maile, zawsze podpinamy podpis, uzależniony od danej osoby “piszącej” – przykład takiego podpisu daję poniżej:

Bartekstopka

4. Zwróć uwagę na to, kto jest wystawcą faktury VAT

Wystawcą faktury VAT musi być zawsze infoBrand Polska – z adresem rejestracji w Białym Kościele, 57-100 Strzelin i numerem NIP: 9141183935.

5. Wyjątki od powyższych reguł?

Tak – infoBrand Polska jest oficjalnym partnerem Krajowego Instytutu Prawa Gospodarczego – Klienci korzystający z usług KIPG, mają możliwość skorzystania z atrakcyjnego refinansowania kosztów realizacji strony internetowej i reklamy przez infoBrand. Informacje na temat szczegółów współpracy otrzymasz od dowolnego doradcy KIPG, lub infoBrand Polska.

6. Nieuczciwe praktyki firm sprzedających wygasłe domeny

Jeśli zdarzy się Wam przypadek, w którym natrętny telemarketer próbuje za kolosalne kwoty opchnąć przedłużenie domeny od razu zgłoście to nam. Od wielu miesięcy skutecznie walczymy z takimi praktykami, by chronić interes naszej marki i naszych Klientów.

7. Podejrzanie niska cena – niewspółmierna do zakresu realizacji.

Rozumiemy że cena zawsze powinna być możliwie atrakcyjna dla Klienta – musicie mieć Państwo jednak świadomość, że każda profesjonalna realizacja czy internetowa, czy reklamowa wiąże się z naszymi kosztami. W negocjacji z konkurencyjną firmą szczególnie zwracajcie uwagę na legalne narzędzia, którymi posługuje się osoba odpowiedzialna za realizację. Skopiowany, kradziony szablon czy też nielegalnie pozyskane materiały graficzne mogą narazić Państwa na konsekwencje prawne i finansowe! Webmaster powinien przy każdym zakończeniu realizacji przekazać Państwu klucz licencyjny wykorzystywanego szablonu / lub w przypadku samodzielnej pracy protokół odbioru strony, będący tym samym przekazaniem Państwu wszelkich praw autorskich. Kradzione szablony tracą możliwość aktualizacji, co w szybkim czasie spowoduje występowanie różnych problemów w działaniu Państwa “taniej” strony internetowej.

Od początku istnienia działalności posługiwaliśmy się zawsze legalnym oprogramowaniem Adobe, Corel, Microsoft. Wszystkie narzędzia pracy są stale aktualizowane i opłacane zgodnie z regulaminami.

W infoBrand zawsze jesteśmy w stanie pójść na kompromis w kwestii kosztów naszej pracy – ale nigdy kosztem jej jakości.